imagine <h2>de pe meleaguri grivitene</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>Stroe Belloescu</i></br>
		loc. grivita jud. VASLUI - ROM

de pe meleaguri grivitene

ŞCOALA GIMNAZIALĂ Stroe Belloescu
loc. grivita jud. VASLUI - ROM

premiu: II

coordonator:      IONEL RASCANU si IRINA MUNTEANU - iorascanu@yahoo.com
echipa:      Borcea Miruna, Moraru Alexandru, prof. Pompilia Chiriac, prof. Miluta Iordan

ApariÅ£ia revistei ÅŸcolare,,De pe meleaguri griviÅ£ene”este un prilej de bucurie pentru noi toÅ£i: elevi, parinti, cadre didactice si alti cititori. Ei vor cunoaÅŸte nu numai ce ÅŸtiu copiii ci ÅŸi preocuparile lor pentru desfăşurarea unor activităţi frumoase, cu ocazia diferitelor evenimente, cum isi etaleaza talentele lor artistice.

ï¶ Articole care prezinta frumuseÅ£ile acestor meleaguri;  Articole care scot la lumină moÅŸtenirea culturală a neamului acestor Å£inuturi pline de istorie;  Activităţile extracurriculare concrete, care contribuie la formarea ÅŸi dezvoltarea patriotismului local;  Articole care pun în valoare talentul, imaginaÅ£ia ÅŸi creativitatea elevilor;  Glume, ghicitori, proverbe, snoave, epigrame ÅŸi întâmplări hazlii.

Dorim ca aceasta revista sa creasca odata cu copiii, sa fie tot mai frumoasa si plina de surprize. Nu ne vom opri si vom preda stafeta celor ce vin din urma noastra!