imagine <h2>fantasticii</h2>Liceul Teoretic <i>Dositei Obradovici</i></br>

• premiu: mentiune

coordonator:      GaleÈ™ Iuliana - iulianagales@yaho.com
    echipa:      clasa a V-a, clasa a VI-a, ,

Revista a apărut încă de anul trecut din dorinÈ›a de a crea un altfel de spaÈ›iu de exprimare pentru elevii clasei a V-a. Anul acesta clasei respective i s-a alăturat È™i actuala clasă a V-a. ÃŽn alcătuirea revistei participă toată clasa, fără excepÈ›ie, fie cu texte, fie cu desene sau alte contribuÈ›ii.

Revista conÈ›ine texte literare, interviuri, articole despre persoane È™i personaje favorite, respectiv desene făcute de elevi È™i fotografii cu activitatea acestora. ÃŽn anul acesta am încercat să fie bilingvă, respectiv română È™i sârbă, având în vedere specificul liceului. ConÈ›inutul aparÈ›ine exclusiv elevilor, de aceea ponderea diferitelor tipuri de materiale este diferită de la un număr la altul.

Pe viitor revista va deveni revista ciclului gimnazial, aspectull bilingv trebuind să fie dezvoltat. .