imagine <h2>fratii buzesti</h2>Colegiul National <i>Frații Buzești</i></br>

Colegiul National Frații Buzești
loc. craiova jud. DOLJ - ROM

• editia 5 ( 97 pct - I)
  • editia 3 ( 86 pct - III)
  • premiu: I

coordonator:      Cojocăreanu Gabriela - gabriela.cojocareanu@yahoo.com
    echipa:      Vanghelie Anca, Vardaru Carmen, Bencea Mădălina, Florea Anca

Se continuă tradiÅ£ia revistei liceului , inaugurată în 1926 ÅŸi apărută în serii succesive (4), întrerupte din motive obiective, până în 1994. Este ÅŸi aceasta o oglindă a colegiului centenar( fiinţăm din 1882), a preocupărilor elevilor săi.

Este o revistă de tip mozaic/ caleidoscop în care se regăsesc preocupările diversificate ale elevilor de la structura grădiniţă ÅŸi până în clasa a XII a: creaÅ£ii plastice, creaÅ£ii literare, articole pe diverse teme, participările elevilor la diferite activităţi/ concursuri/ olimpiade/parteneriate etc ÅŸi rezultatele acestor participări,rubrică de divertisment.

Ne-o dorim cât mai bogată în conÅ£inut, cât mai apreciată la justa ei valoare ÅŸi cu o apariÅ£ie cât mai îndelungată....