imagine <h2>ani de şcoală</h2>Liceul Teoretic  <i>Mihai Veliciu</i></br>

ani de şcoală

Liceul Teoretic Mihai Veliciu
loc. chisineu-cris jud. ARAD - ROM

• editia 6 ( 110 pct - publicului)
  • editia 1 ( 25 pct - )
  • premiu: publicului

coordonator:      Preda Octavian - octavian_preda@yahoo.com
    echipa:      Mateut Denisa, Rognean Naomi, Ardelean Adriana,

Scopul apariÅ£iei revistei a vizat încă de la început, găsirea unei modalităţi de popularizare ÅŸi de reflectare a activităţii, preocupărilor ÅŸi a vieÅ£ii de elev din timpul anilor de ÅŸcoală..

De-a lungul timpului, din colectivul redacÅ£ional au făcut parte atât profesori învăţământul primar, cât ÅŸi profesori de gimnaziu ÅŸi liceu de specialităţi diferite, lucru ce demonstrează preocuparea permanentă pentru diversificarea domeniilor, precum ÅŸi dorinÅ£a de cultivare a interdisciplinarităţii.

In conceperea ÅŸi realizare revistei, alături de elevii dornici de a “exersa condeiul” au fost implicaÅ£i ÅŸi profesori de diferite specialităţi, astfel articolele publicate au căpătat un spirit pluridisciplinar

observatii: in urma unei erori a organizatorului a fost stocat gresit numarul de voturi al acestei reviste; vezi discutia de aici: pe facebook