imagine <h2>jurnalul unui c.d.i. dinamic ÅŸi inovator</h2>Colegiul Tehnic <i>George Baritiu</i></br>
		loc.  baia mare jud. MARAMURES - ROM

jurnalul unui c.d.i. dinamic ÅŸi inovator

Colegiul Tehnic George Baritiu
loc. baia mare jud. MARAMURES - ROM

premiu: mentiune

coordonator:      Gurzun Silvia Camelia - gurzunsilvia@yahoo.com
echipa:      Pop VlăduÅ£, Cândea Alina, Cocian Vasile, Tihovan Andreea

Revista „Jurnalul unui C.D.I. dinamic ÅŸi inovator”, a apărut din dorinÅ£a realizării unei publicaÅ£ii ÅŸcolare diferită de cele apărute până acum, în care să fie surprinsă munca elevilor ÅŸi cadrelor didactice din ÅŸcoala noastră, prin implicarea lor în numeroase activităţi educative ÅŸcolare ÅŸi extraÅŸcolare, proiecte ÅŸi programe locale, naÅ£ionale sau europene derulate în Centrul de Documentare ÅŸi Informare al Colegiului Tehnic „George BariÅ£iu”, din anul ÅŸi până înprezent.

Revista cuprinde articole însoÅ£ite de fotografii sugestive de la activităţile ÅŸcolare ÅŸi extraÅŸcolare derulate prin C.D.I., mărturisiri ale elevilor ÅŸi cadrelor didactice privind utilitatea acestui centru resursă în dezvoltarea lor profesională ÅŸi personală.

Această revistă va fi publicată anual ÅŸi va cuprinde întreaga activitate a centrului pe un an ÅŸcolar, unde vor fi evidenÅ£iate proiectele dragi elevilor, organizate în Centrul de Documentare ÅŸi Informare - un spaÅ£iu privilegiat, care în timp a devenit un adevărat „furnicar”, apreciat drept un univers al descoperirii talentului, creativităţii, spiritului umanitar ÅŸi competitiv.