imagine <h2>copiii, florile vietii</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i> NANU  MUSCEL</i></br>
		loc. campulung muscel jud. ARGES - ROM

copiii, florile vietii

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NANU MUSCEL
loc. campulung muscel jud. ARGES - ROM

• editia 6 ( 86 pct - III)
  • editia 5 ( 97 pct - I)
  • editia 3 ( 96 pct - I)
  • premiu: I

coordonator:      PROF. LUMINIÅ¢A DAVID, PROF.DAVID ANDREEA - luminik2006@yahoo.com
    echipa:      TASCOVICI DIMITRIE , cls.aVII-a A, CUCIUREANU ADREEA , cls.aVII-a E, NIÈšICALÄ‚ SORANA, cls.aVI-a E, POPA ANTONIA, cls.aV-a B

Revista reprezintă o carte de vizită pentru elevii ce se justifică prin: - nevoia de evidenÅ£iere a performanÅ£elor elevilor care excelează în diverse domenii,dar mai ales cel artistic, - nevoia de a marca evenimente/proiecte derulate în timpul anului.

Preocuparea pentru editarea revistei antrenează elevii ÅŸi profesorii într-o muncă de echipă. Astfel, proiectele È™i evenimentele culturale desfăşurate în ÅŸcoală ÅŸi-au găsit ecoul în paginile revistei, secvenÈ›e umoristice, curiozități, multilingvism etc toate se regăsesc pe aceste pagini. TotuÈ™i, cel mai important lucru este următorul: revista este oglinda creativității elevului , ea reflectă originalitatea È™i inventivitatea acestuia. Dovezi ale succesului - obÅ£inerea ISSN-ului ,lansarea revistei în anul ÅŸcolar 2010, editarea bianuală a revistei ,premii la diferite concursuri judeÈ›ene, regionale etc.

- evidenÅ£ierea ÅŸi lansarea talentelor artistice , - participarea la diverse competiÅ£ii de publicaÅ£ii.