imagine <h2>coordonate metodico stiintifice</h2>Casa Corpului Didactic <i>Vaslui</i></br>
		loc. vaslui jud. VASLUI - ROM

coordonate metodico stiintifice

Casa Corpului Didactic Vaslui
loc. vaslui jud. VASLUI - ROM

categoria: alceva
  • premiu: special

coordonator:      Prof.Gabriela Plăcintă È™i prof Cristinel Popa - ccdvs@yahoo.com
    echipa:      1. prof.Silvia Rotaru-redactor È™ef, È™i toÈ›i colegii de la CCDVaslui care sunt scriÈ™i pe coperta interioară, ,

Revista „Coordonate metodico-È™tiinÅ£ifice” este o publicaÅ£ie de comunicare didactică a Casei Corpului didactic Vaslui care a ajuns la cel de-al 4-lea număr. ÃŽn acest număr, cadrele didactice vasluiene au abordat tematica conform programului numit "Åžcoala altfel: Să ÅŸtii mai multe, să fii mai bun!", conÈ›inutul articolelor având caracter extraÈ™colar.

Oamenii ÅŸcolii vasluiene au răspuns invitaÅ£iei de a face din această revistă o tribună spirituală de unde împărtăşesc colegilor din propria experienţă. Fiecare cadru didactic È™i-a conceput activitatea original, în funcÈ›ie de personalitatea sa, de nivelul elevilor È™i au stimulat participarea acestora la acÅ£iuni variate, în contexte nonformale.

Revista nr. 3 a abordat tema „MotivaÈ›ia învățării”, aceasta tema amintită È™i ne propunem ca nr. 5 al revistei noastre să aibă impact la fel de mare asupra elevilor È™i profesorilor. Dorim să participăm È™i anul următor la concursul organizat de È™coala dumneavoastră!i