imagine <h2>poiana cu minuni</h2>Liceul Teoretic <i>”Mihai Eminescu”</i></br>
		loc. căușeni jud.  - MOL

poiana cu minuni

Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”
loc. căușeni jud. - MOL

categoria: primar

premiu: special

coordonator:      FocÈ™a Aliona - alionafocsa@gmail.com
echipa:      Ghenciu Eugenia, Cojocaru Ana - Maria, ,

Avem atîtea talente pe care le descoperim, dar dacă nu se munceÈ™te asupra dezvoltării lor - ele se ascund undeva, în sertarele vieÈ›ii. De aceea am format un colectiv de redacÈ›ie cu care adunăm produse ale activității elevilor. Facem È™i paparazzi pentru a imortaliza momente din viaÈ›a liceului.

Revista ”Poiana cu minuni” conÈ›ine aceleaÈ™i rubrici, amplasate pe 6 pagini, care se completează de la ediÈ›ie la ediÈ›ie cu careva schimbări. Pagina ”Stil de muncă” arată diferite poezii neobiÈ™nuite: acrostihuri, Texte întro culoare, texte cu simboluri... Pagina ”PetriÈ™or povestitor” include texte tematice. Pagina ”Recreează-te prin joc” aduce DicÈ›ionarul È™colarului. ”Stil de viață” - imagini ale activităților din luna curentă. ”De-a dura prin idei” vine cu AnunÈ›uri, Curiozități, Proverbe, Ghicitori.

Visăm să extindem revista pentru tot raionul CăuÈ™eni, să publicăm prin concurs cele mai reuÈ™ite poezii, texte ale elevilor din toate clasele primare din raion.