imagine <h2>mlădițe</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>”Iosif Moldovan” </i></br>
		loc. arad jud. ARAD - ROM

mlădițe

ŞCOALA GIMNAZIALĂ â€Iosif Moldovan”
loc. arad jud. ARAD - ROM

• editia 1 ( 100 pct - I)
  • premiu: III

coordonator:      Tudorescu Loredana; Vida Andrea - generala_3_arad@yahoo.com
    echipa:      BrîndaÈ™ Denisa, Ienciu Giorgiana, RoÈ™u Violeta, Bărbătei Alexandra

Revista „MlădiÈ›e” s-a născut din dorinÈ›a cadrelor didactice È™i a elevilor pentru îmbogățirea È™i stimularea creativității, pentru dezvoltarea intereselor pentru educaÈ›ie, cultură È™i pentru formarea spiritului etic È™i estetic. Respectul pentru o exprimare cât mai corectă È™i cât mai expresivă în limba română, precum È™i familiarizarea elevilor cu tainele meseriei de jurnalist sunt câteva dintre obiectivele urmărite de revista noastră.

SecÈ›iunile revistei sunt diverse, debutând cu un articol despre Școală È™i comunitate, urmat de alte articole precum Pagini din trecutul È™colii, ViaÈ›a spirituală, Să ne cunoaÈ™tem È›ara, Școala prin proiecte, TradiÈ›ii la români, Repere europene, Pagini literare, Ora de dirigenÈ›ie, EducaÈ›ie ecologică, Caleidoscop È™i finalizând cu rubrica Să râdem împreună. ÃŽn aceste articole, elevii È™i profesorii își dezvăluie ideile, sentimentele, preocupările È™i talentele literare.

Pe viitor, revista „MlădiÈ›e” își propune să-È™i îmbogățească obiectivele, să implice cât mai mulÈ›i elevi în elaborarea publicaÈ›iei È™i să facă cunoscute prin paginile ei idealurile È™i perspectivele È™colii noastre.