imagine <h2>clopotelul</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>HALMEU</i></br>

premiu: mentiune

coordonator:      CIUPAC ILEANA - copeliaoros@yahoo.com
echipa:      OROS CONSTANTIN, BODEA STEFAN, FLORE PAULA, POP ALEXANDRA

Prima ediÈ›ie a revistei "CLOPOÈšELUL" a apărut în anul 2006 È™i a fost destinată publicării creaÈ›iilor literare ale elevilor. Din anul 2011 ea s-a transformat într-o revistă a elevilor È™i cuprinde mai multe secÈ›iuni, fiind editată È™i publicată bianual.

Un capitol important este destinat popularizării proiectelor educative È™colare È™i extraÈ™coalare. CreaÈ›iile literare ale elevilor se regăsesc de asemenea în paginile revistei, precum È™i interviuri È™i jocuri didactice concepute de aceÈ™tia.

Pe viitor, pe lângă secÈ›iunile existente, dorim să acordăm un spaÈ›iu deosebit articolelor È™i eseurilor realizate de profesorii È™colii.