imagine <h2>luceferi dudesteni</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>Dudestii Noi</i></br>

• premiu: mentiune

coordonator:      Scortan ANDREIA/ Tatov Petronela - petrotatov@yahoo.com
    echipa:      Jula Mamuela, Burtic Amalia, Ciama Maria, Petru Andreea

Revista s-a născut pe internet, pe site-ul didactic.ro din dorinÅ£a elevilor de a-ÅŸi exprima creativitatea. "Luceferi dudeÅŸteni " se vrea a fi o sinteză a tuturor lucrurilor frumoase care se întâmplă în ÅŸcoala noastră.

Revista "Luceferi dudeÅŸteni" este revista Åžcolii gimnaziale DudeÅŸtii Noi. Aceasta este tipărită o dată la două luni pe parcursul întregului an ÅŸcolar. ÃŽn revistă publică atât cadrele didactice, dar în mod special elevii, care participă intens la forma ÅŸi conÅ£inutul acesteia. Colectivul de elevi este principalul coordonator al revistei.

La aniversarea primului an de apariÅ£ie, revista a văzut ÅŸi lumina tiparului, fiind sponzorizată de Primăria DudeÅŸtii Noi în cadrul proiectului "Pro educaÅ£ia". Astfe, fiecare elev al ÅŸcolii beneficiază de un exemplar gratuit. Pe viitor, intenÅ£ionăm să continuăm acest proiect ÅŸi să implicăm mai mulÅ£i elevi în realizarea lui.