imagine <h2>craisorul</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>Avram Iancu</i></br>

ŞCOALA GIMNAZIALĂ Avram Iancu
loc. arad jud. ARAD - ROM

• premiu: III

coordonator:      Palaghia Mariana,Musca Simona, Petruse Luminita Viorica, Stana Anisoara, Oprea Ana-Otilia - avramiancu18@yahoo.com
    echipa:      Tol Adriana, Gilen Kimberly, Filimon Andrei, Neamt Diana

DorinÈ›a de cultivare a gustului pentru frumos È™i pentru lectură, promovarea activităților desfășurate pe parcursul anului È™colar 2013/ 2014; dezvoltarea spiritului de competiÈ›ie, descoperirea tinerelor talente È™i încurajarea acestora.

Proiectele È™i parteneriatele derulate pe parcursul anului È™colar, creaÈ›ii literare, concursuri È™colare, rezultatele obÈ›inute în competiÈ›iile sportive, gânduri de final de È™coală ale absolvenÈ›ilor È™i ale profesorilor la final de carieră.

Să ridică standardele de calitate, să implicăm cât mai mulÈ›i elevi, să existe posibilitatea premierii celor mai bune articole È™i mărirea tirajului în scopul promovării È™colii.