imagine <h2>menestrel</h2>Palatul Copiilor Arad <i></i></br>

• editia 5 ( 96 pct - I)
  • premiu: III

coordonator:      Manuela Codrean - manuelacodrean@yahoo.com
    echipa:      Andrei Mosora, Giulia Ghender, Alexandru Fugata, Amnastasia Silvasan

Revista Menestrel ( www.menestrel.ro ) a văzut lumina „ internetului” în toamna anului trecut. „VinovaÈ›ii” inplicaÈ›i în acest proiect sunt elevii Cercului de Jurnalistică, De la Palatul Copiilor Arad, coord. de prof. Manuela Codrean, care È™i-au dorit o revistă proprie. S-a format un grup de redactori ( clasele V- XII) care mediatizează activitățiile desfășurate de Palatului Copiilor Arad.

Revista are mai multe rubrici, printre care „ Micii scriitori” dedicată copiilor creativi ( cls. II-XII) care scriu poezii sau povestiri. Prin acestă rubrică sunt promovaÈ›i copiii talentaÈ›i, înscriÈ™i la cerc! La acestea se adaugă multe fotografii făcute de elevi sau primite de la colegii de alte cercuri cu ocazia diverselor acÈ›iuni pe care le desfășoară. Pentru a se face cunoscuÈ›i, jurnaliÈ™tii relatează de asemenea evenimente derulate de È™coli È™i grădiniÈ›e. Micii jurnaliÈ™ti È™tiu că mai sunt multe de făcut la revista, prin urmare sunt deschiÈ™i sugestilor È™i criticilor constructive!

Revista Menestrel e È™i pe Facebook! Are aproape 170 de like-uri. Următorul pas pe care îl È›intesc e forma tipărită.

embed site