imagine <h2>mai aproape de cuvânt</h2>ŞCOALA GIMNAZIALĂ <i>Miron Costin</i></br>
		loc. suceava jud. SUCEAVA - ROM

mai aproape de cuvânt

ŞCOALA GIMNAZIALĂ Miron Costin
loc. suceava jud. SUCEAVA - ROM

categoria: primar

premiu: III

coordonator:      Leonte Maria Doina - mari_a_gape@yahoo.com
echipa:      iulian Claudiu Bardan, Lexandra Miriam Temneanu, Oana PanÈ›iru, Samuel Alin Nastasi

Revista a fost un vis. A fost planificată într-un proiect al clasei, proiect ce se referă la cultivarea pasiunii pentru lectură È™i pentru creaÈ›ie literară a elevilor. După doi ani de derularea a proiectului, am considerat oportun ca roadele să fie aÈ™ezate pe pagini de revistă. De asemenea, am dorit să iniÈ›ez elevii în tainele jurnalismului pentru copii.

Revista conÈ›ine un fel de jurnal al proiectului de lectură È™i creaÈ›ie literară. Astfel că sunt consemnate diversele evenimente È™i activități desfășurate cu elevii, cu blogul de lectură al clasei, cu prietenii literari pe care ni i-am făcut. De asemenea, atât elevii cât È™i coordonatorul ei, au pagini de autor, pagini în care sunt expuse creaÈ›iile literare È™i cele artisco-plastice.

Contiunarea proiectului È™i implicit a revistei în cadrul Cenaclului Literar „Mai aproape de Cuvânt”